NEINVER zanotował 9% wzrost sprzedaży w outletach w Polsce w 1. połowie 2019 roku

FACTORY Annopol

Wielkość sprzedaży w outletach z portfolio NEINVER w Europie wyniosła 487 mln euro w pierwszej połowie 2019 roku, co stanowi 8% wzrost w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku – podał NEINVER, czołowy inwestor, deweloper i zarządca na europejskim rynku outletów, a także największy operator tego segmentu w Hiszpanii i Polsce. Całkowita liczba odwiedzających w 16 outletach wzrosła o 3% do 21 milionów.

„Odnotowaliśmy świetny wynik naszego portfolio outletowego w pierwszej połowie tego roku na wszystkich rynkach, na których prowadzimy działalność” – mówi  Carlos González, Dyrektor Zarządzający firmy NEINVER. Poza intensywnymi działaniami związanymi z zarządzaniem marką i działalnością handlową, nasza strategia wzrostu skupia się na rozbudowie obecności w różnych krajach przez wykorzystywanie wyjątkowych okazji do rozwoju, a także modernizacji kilku spośród najmocniejszych centrów w naszym portfolio, aby powiększać ich wartość i uzyskiwać doskonałe wyniki”

W Polsce wzrost wartości sprzedaży wyniósł 9%, a centra odwiedziło 5,6 miliona klientów.  NEINVER, który w Polsce jest operatorem czterech outletów FACTORY: w Warszawie (Ursus i Annopol), Poznaniu i Krakowie, znacząco wzmocnił pozycję lidera w kraju wraz z otwarciem w marcu tego roku centrum Silesia Outlet w Gliwicach i późniejszym nabyciem outletu wspólnie z Nuveen Real Estate.

Konsekwentny rozwój konceptu outletowego w centrach z portfolio NEINVER od lat przynosi stabilny wzrost wartości sprzedaży, mimo zmian na polskim rynku. FACTORY to najlepiej rozpoznawalna marka outletów w kraju, gwarantująca łowcom okazji pozytywne doświadczenia zakupowe, a najemcom i przedstawicielom marek stabilny wzrost ich biznesu” – mówi Bożena Gierszewska – Mroziewicz, Country Head NEINVER w Polsce.

Obecnie spółka prowadzi modernizację centrów VicolungoThe Style Outlets we Włoszech oraz Roppenheim The Style Outlets we Francji, a w dalszej części roku rozpocznie modernizacje outletów w Madrycie, aby wzmocnić poziom pozytywnych doświadczeń zakupowych i zwiększyć ich ofertę handlową. Ponadto, NEINVER kontynuuje rozbudowę ważnych projektów outletowych w Holandii i Francji. Wspólnie z Nuveen Real Estate, spółka położyła kamień węgielny pod budowę Amsterdam The Style Outlets, którego otwarcie zaplanowano na jesień 2020 r. W obiekcie, który jest pierwszym projektem NEINVER w Holandii, wynajęto już 70% powierzchni. We Francji, latem tego roku, w pobliżu granicy ze Szwajcarią, spółka rozpocznie budowę centrum  Alpes The Style Outlets. Jego otwarcie zaplanowano na wiosnę 2021 r. W tym outlecie wynajęto już 40% powierzchni.

 

Nowe i rozwijające się marki w portfolio NEINVER

Pierwsza połowa roku to również intensywna działalność firmy w obszarze najmu. W Niemczech, marka Thomas Sabo otworzyła salon outletowy w centrum Halle Leipzig The Style Outlets, z kolei Geox otworzył swoje lokale w outletach Halle Leipzig i Montabaur. Marka Scotch & Soda otworzyła swój pierwszy sklep w Vicolungo we Włoszech. W Hiszpanii, Adidas otworzył salony w outletach Coruña The Style Outlets i Fashion Outlet Barakaldo - teraz jest obecny we wszystkich outletach w portfelu NEINVER w tym kraju. Włoska firma Trussardi otworzyła swój pierwszy sklep w outlecie San Sebastian de los Reyes w Madrycie, z kolei centrum The Style Outlets w Barcelonie dodało markę Marina Militare, dla której jest to pierwszy salon outletowy w Hiszpanii, podobnie jak dla U.S. Polo Assn, będącej oficjalną marką Amerykańskiego Stowarzyszenia Gry w Polo. W Polsce Furla otworzyła sklep w formacie pop-up store w FACTORY Kraków, z kolei Tommy Hilfiger otworzył salon outletowy w FACTORY Poznań i jest już obecny we wszystkich polskich outletach FACTORY. NEINVER kontynuuje działania nad rozbudową atrakcyjnej oferty gastronomicznej w całym portfolio. Przykładem tych działań jest otwarcie wraz z grupą Cannavacciuolo Group eleganckiej przestrzeni dla koneserów dobrego jedzenia, oferującej produkty Mistrza Kuchni Antonina Cannavacciuolo w centrum Vicolungo The Style Outlets w okolicach Mediolanu.

 

Wyniki na poszczególnych rynkach

Niemcy, gdzie NEINVER jest operatorem outletów Halle Leipzig i Montabaur The Style Outlets, odnotowano największy, 16% wzrost wartości sprzedaży i 13% wzrost liczby odwiedzających do 1,6 miliona klientów. Podczas gdy dwucyfrowe wyniki wzrostu sprzedaży i odwiedzin odnotowano w obydwu outletach, to były one wyjątkowo wysokie w outlecie Halle Leipzig, który otworzył swą drugą fazę projektu w kwietniu 2018 r.

W Polsce wzrost wartości sprzedaży wyniósł 9%, a centra odwiedziło 5,6 miliona klientów.  NEINVER, który w Polsce jest operatorem czterech outletów FACTORY: w Warszawie (Ursus i Annopol), Poznaniu i Krakowie, znacząco wzmocnił pozycję lidera w kraju wraz z otwarciem w marcu tego roku centrum Silesia Outlet w Gliwicach i późniejszym nabyciem outletu wspólnie z Nuveen Real Estate.

W Hiszpanii wyniki sprzedaży wzrosły o 8%, podczas gdy liczba odwiedzający powiększyła się o 5% do 9,8 miliona klientów. Viladecans The Style Outlets w Barcelonie, który NEINVER i Nuveen Real Estate otworzyły w 2016 r., osiągnął doskonałe wyniki, dzięki 10% wzrostowi sprzedaży i 7% wzrostowi liczby klientów.

We Francji The Style Outlets w Roppenheim zwiększył zarówno sprzedaż jak i liczbę klientów o 6%, przyjmując ponad 900 tys. odwiedzających w pierwszym półroczu tego roku.

Dwa włoskie outlety The Style Outlets, w Vicolungo i Castel Guelfo, odnotowały 4% wzrost sprzedaży, z kolei liczba odwiedzających osiągnęła poziom 3 milionów w pierwszych sześciu miesiącach tego roku.