Wartość sprzedaży w centrach outlet z portfolio NEINVER w Europie wzrosła do 917 mln euro

FACTORY foto

NEINVER kontynuuje wzrost sprzedaży oraz liczby klientów w całym europejskim portfolio centrów outlet. W 2017 roku, wartość sprzedaży osiągnęła poziom 917 mln euro,  co stanowi wzrost o 5% w porównaniu do roku poprzedniego. 15 centrów outlet w Polsce, Hiszpanii, Francji, Niemczech i Włoszech odwiedziło łącznie 41,7 miliona klientów.

W portfolio centrów outlet, zarządzanych przez NEINVER, znajduje się 800 czołowych marek lokalnych i światowych. W minionym roku, firma zawarła ponad 350 kontraktów leasingowych. Poziom najmu w europejskich centrach outlet na koniec roku wyniósł ponad 96%. NEINVER zanotował średni wzrost sprzedaży na poziomie 5% w ciągu 12 miesięcy 2017 roku.

Stabilny wzrost w obiektach o ugruntowanej pozycji rynkowej jak również pozytywne wyniki nowych centrów w portfolio, podkreślają wartość unikalnego modelu zarządzania aktywami NEINVER w tej mocno konkurencyjnej branży” - mówi Carlos González, Managing Director NEINVER.Koncentrujemy się na efektywnej współpracy z najpopularniejszymi markami na rynku i tworzeniu jak najlepszych doświadczeń zakupowych, by zapewnić wyjątkowe połączenie wysokiej jakości zakupów, stylowej architektury, wspaniałej atmosfery oraz dobrej oferty rozrywkowej i gastronomicznej. To wpływa na zwiększenie wartości naszych centrów oraz wzrost wszystkich ważnych wskaźników” - dodaje. „Kluczowym elementem naszej strategii stała się turystyka zakupowa, dlatego rozbudowujemy sieć centrów w strategicznych europejskich enklawach turystycznych” - podsumowuje Carlos González.

 

Strategia wzrostu

NEINVER prowadzi obecnie nowe projekty outletowe na różnych etapach zaawansowania, o łącznej powierzchni handlowej ponad 74 000 m², w ważnych lokalizacjach turystycznych z dużym potencjałem rozwojowym. Dzięki prowadzonej ekspansji firmy, NEINVER wzbogaci swoje portfolio o kolejne 430 sklepów.

W tym roku planujemy dalszy rozwój naszej międzynarodowej platformy outletowej,  dzięki otwarciu centrum Prague The Style Outlets, rozpoczęciu drugiej fazy rozbudowy Halle Leipzig The Style Outlets w Niemczech, a także wmurowaniu kamienia węgielnego Amsterdam The Style Outlets. Ponadto pracujemy nad powstaniem Centrum Alpes The Style Outlets, zlokalizowanym w pobliżu granicy ze Szwajcarią:  pomiędzy Genewą (oddaloną o 25 minut jazdy), a Lyonem. Obszar oddziaływania nowego outletu obejmować ma 5,3 miliona osób. Otwarcie obiektu planujemy na 2020 rok” - mówi Carlos González.

 

Wyniki na poszczególnych rynkach

Rynek francuski, na którym NEINVER zarządza centrum Roppenheim The Style Outlets, odnotował największą dynamikę – z 10% wzrostem sprzedaży i zwiększeniem liczby klientów  o 5%, do 1,8 miliona odwiedzających. W minionym roku, centrum świętowało piątą rocznicę powstania, osiągając w tym czasie stabilny wzrost  sprzedaży rok do roku i ugruntowując swoją silną pozycję w branży. Do portfolio francuskiego outletu dołączyły takie marki, jak: Galeries Lafayette, Bébé Confort i Triumph. Doświadczenie i konsekwentna  praca NEINVER na rynku francuskim, zapewniła Roppenheim The Style Outlet trzecie miejsce w rankingu wydajności w ciągu zaledwie 5 lat- według „Raportu wyników centrów outlet w Europie w 2017 roku” Ecostra.

W Niemczech dwa centra outlet w Halle Leipzig i Montabaur odnotowały wzrost sprzedaży sięgający 12%. Liczba klientów zwiększyła się o 3%. Dane te obejmują wyłącznie okres, w którym centra były zarządzane przez NEINVER. Firma przejęła Halle Leipzig The Style Outlets w kwietniu 2016 roku, zaś Fashion Outlet Montabaur w sierpniu 2017 roku. 19 kwietnia tego roku, NEINVER zakończy drugi etap rozbudowy Halle Leipzig The Style Outlets, zwiększając ofertę centrum o 40 nowych sklepów, z całkowitą powierzchnią handlową wielkości 18 000 m².

We Włoszech, gdzie firma zarządza centrami Style Outlets w Vicolungo (Mediolan) i Castel Guelfo (Bolonia), centra konsekwentnie zwiększają ważne wskaźniki. W 2017 roku odwiedziło je 6,4 miliona osób. NEINVER rozpoczął prace remontowe w Vicolungo The Style Outlets. To centrum, które z uwagi na swoją popularność, było już dwukrotnie rozbudowywane.  

W Hiszpanii, sześć centrów outlet - zlokalizowanych w Madrycie, Barcelonie, A Coruña i Barakaldo - odwiedziło 19,3 miliona osób. Sprzedaż wzrosła tam o 6% w porównaniem z rokiem poprzednim. Dane te nie dotyczą Viladecans The Style Outlets w Barcelonie, które w październiku obchodziło swoją pierwszą rocznicę powstania. Podczas 12 miesięcy działalności, centrum odwiedziło 2,6 miliona klientów. Od czasu otwarcia, wzmocniło też ofertę o ponad 4 500 m² nowych marek, takich jak: G by Guess, Gutteridge, Harmont & Blane, LODI, Luxury Zone, Garcia Jeans, Nautica, Liu Jo Uomo, czy  La Casa di Sogni.

W Polsce w 2017 roku, cztery centra outlet FACTORY, zarządzane przez NEINVER, zwiększyły sprzedaż o 5%. Odwiedziło je ponad 12,3 miliona klientów. To był rok, w którym całe polskie portfolio centrów outlet poddane zostało gruntownej renowacji, włączając w to budowę nowoczesnej strefy restauracyjnej w FACTORY Kraków, której otwarcie zaplanowano na marzec 2018 roku.