NEINVER i TH Real Estate otwierają Viladecans The Style Outlets

Viladecans The Style Outlets_foto

NEINVER i TH Real Estate dokonały oficjalnego otwarcia Viladecans The Style Outlets – centrum handlowego, którego wartość inwestycyjna przekracza 80 mln EUR. Jest to już czwarte centrum outlet zarządzane w ramach współpracy pomiędzy NEINVER i TH REAL Estate. Otwarcie nowego obiektu oznacza dalsze umocnienie pozycji NEINVER w Europie.

Firma zarządza już 18 centrami outlet o łącznej powierzchni najmu 368 700 m2.Firmy NEINVER i TH Real Estate dokonały oficjalnego otwarcia Viladecans The Style Outlets – centrum handlowego, którego wartość inwestycyjna przekracza 80 mln EUR. Jest to już czwarte centrum outlet zarządzane w ramach współpracy pomiędzy NEINVER i TH REAL Estate. Otwarcie nowego obiektu oznacza dalsze umocnienie pozycji NEINVER w Europie. Firma zarządza już 18 centrami outlet o łącznej powierzchni najmu 368 700 m2.Firmy NEINVER i TH Real Estate dokonały oficjalnego otwarcia Viladecans The Style Outlets – centrum handlowego, którego wartość inwestycyjna przekracza 80 mln EUR. Jest to już czwarte centrum outlet zarządzane w ramach współpracy pomiędzy NEINVER i TH REAL Estate. Otwarcie nowego obiektu oznacza dalsze umocnienie pozycji NEINVER w Europie. Firma zarządza już 18 centrami outlet o łącznej powierzchni najmu 368 700 m2.


Podczas ceremonii, Daniel Losantos  dyrektor zarządzający NEINVER – wspomniał o przywiązaniu NEINVER do Katalonii, będącej kluczowym rynkiem z punktu widzenia dalszej ekspansji i strategii rozwoju, która stanowi element współpracy z TH Real Estate. Przypomniał również, że otwarcie pierwszego w Katalonii centrum The Style Outlets zbiega się z niezwykle ważną dla NEINVER datą – dwudziestą rocznicą wprowadzenia konceptu outlet na rynek hiszpański.


W oficjalnym otwarciu uczestniczyło ponad tysiąc gości, a wśród nich znaleźli się Josep Rull (kataloński minister ds. planowania przestrzennego i zrównoważonego rozwoju), Carles Ruiz (burmistrz Viladecans), Daniel Losantos (dyrektor zarządzający NEINVER), Eduardo Ceballos (dyrektor krajowy na Hiszpanię w NEINVER) oraz Jamie Acheson (dyrektor ds. centrów outlet w TH Real Estate). Licznie reprezentowane były instytucje Katalonii, miasta Viladecans i powiatu Baix Llobregat. Po uroczystym przecięciu wstęgi, goście mieli okazję zwiedzić nowe centrum, które dla klientów zostanie otwarte dzisiaj, tj. 27 października.

Podczas ceremonii, Daniel Losantos dyrektor zarządzający NEINVER – wspomniał o przywiązaniu NEINVER do Katalonii, będącej kluczowym rynkiem z punktu widzenia dalszej ekspansji i strategii rozwoju, która stanowi element współpracy z TH Real Estate. Przypomniał również, że otwarcie pierwszego w Katalonii centrum The Style Outlets zbiega się z niezwykle ważną dla NEINVER datą – dwudziestą rocznicą wprowadzenia konceptu outlet na rynek hiszpański.

Rząd Katalonii i władze Viladecans stworzyły odpowiednie warunki do prowadzenia dużych inwestycji, takich jak The Style Outlets. Dzięki temu projektowi, ożywiona zostanie lokalna gospodarka i powstaną nowe miejsca pracy – powiedział Josep Rull – kataloński minister ds. planowania przestrzennego i zrównoważonego rozwoju. – Viladecans i cały obszar metropolitalny Barcelony potrzebują kolejnych prywatnych inwestycji. Bez nich nie ma dalszego rozwoju. Nasza praca doprowadziła do powstania warunków sprzyjających rozwojowi gospodarki, z czego jesteśmy dumni – dodał.

Eduardo Ceballos dyrektor krajowy NEINVER na Hiszpanię – podziękował za wsparcie udzielone przez różne instytucje od początku projektu, wspominając przy okazji o długoterminowym zaangażowaniu NEINVER  w efektywną współpracę z lokalną społecznością, instytucjami administracji publicznej, rządem oraz innymi lokalnymi przedsiębiorstwami.

Viladecans The Style Outlets to nowa brama wjazdowa do naszego miasta i niemała szansa dla lokalnych przedsiębiorców. Powstanie tego obiektu zapewnia nowe miejsca pracy, a także stwarza możliwości rozwoju obszaru turystycznego, jakim jest delta rzeki Llobregat. Tereny te mają olbrzymie walory naturalne, historyczne, handlowe i gastronomiczne. Dzisiejsza ceremonia jest również oznaką wiary, jaką NEINVER obdarzył Viladecans, prowadząc duży projekt inwestycyjny w naszym mieście – stwierdził Carles Ruiz – burmistrz Viladecans.

Europejski rynek outlet radził sobie niezmiennie dobrze przez ostatnie dziesięć lat. Wierzymy, że ten format może przynosić inwestorom spore korzyści. Cieszymy się z naszej ścisłej współpracy z NEINVER, która po raz kolejny zaowocowała stworzeniem wysokiej klasy centrum outlet – powiedział David Turner dyrektor ds. inwestycji europejskich w TH Real Estate.

 

VILADECANS THE STYLE OUTLETS

Tworzenie miejsc pracy i napędzanie lokalnej gospodarki

Viladecans The Style Outlets to pierwszy projekt NEINVER w Katalonii i szósty w Hiszpanii. Budowa tego obiektu została podzielona na dwa etapy. Pierwszy obejmuje 19 800 m2 powierzchni najmu, która później zostanie zwiększona do 26 500 m2. Otwarcie centrum oznacza utworzenie 600 bezpośrednich miejsc pracy, a po zakończeniu drugiego etapu, liczba ta wzrośnie do 1300 (bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy). Inwestycja o wartości ponad 80 mln euro ożywi lokalną gospodarkę i zachęci turystów do częstszego odwiedzania powiatu Baix Llobregat.

Powstanie centrum doprowadziło również do ulepszenia lokalnej infrastruktury drogowej. W ciągu ostatnich 18 miesięcy podjęto szereg działań zmierzających do połączenia nowego obiektu z miastem Viladecans. Dzięki temu pojawiły się udogodnienia dla rowerzystów oraz wybudowano nowe obiekty drogowe, m.in. wiadukt i most na autostradzie C-32.

Viladecans The Style Outlets jest jedynym centrum outlet w obszarze metropolitalnym Barcelony, a w jego strefie oddziaływania (dojazd do 90 minut) mieszka ponad 6 milionów osób. Nowy obiekt wzbudził także zainteresowanie wielu biur podróży dzięki swojej strategicznej lokalizacji oraz szerokiemu zakresowi oferowanych marek i produktów. Centrum położone jest zaledwie 15 minut jazdy od Barcelony oraz 10 minut od lotniska El Prat i portu dla statków rejsowych. Viladecans The Style Outlets znajduje się w pobliżu bardzo popularnych miejsc turystycznych – Barcelony, regionu nadmorskiego Costa Dorada oraz głównych atrakcji powiatu Baix Llobregat.

Jego położenie umożliwia turystom połączenie zakupów z innymi zaplanowanymi aktywnościami w Barcelonie bądź jej okolicach w ciągu zaledwie jednego dnia. Klienci mogą odwiedzić deltę rzeki Llobregat, rezerwat przyrody w Garraf oraz plaże w Viladecans, Gavà, Castelldefels i Sitges. Centrum oferuje dodatkowe usługi z myślą o turystach – punkt informacji turystycznej (w którym można dowiedzieć się wszystkiego o Katalonii), zwrot VAT, przechowalnię bagażu i specjalne oferty grupowe.

NEINVER współpracuje z lokalnymi instytucjami, aby skutecznie przyciągać turystów i zachęcać ich do robienia zakupów. Właśnie dlatego centrum Viladecans The Style Outlets jest już częścią lokalnych pakietów turystycznych i zostało włączone do strategii promocji turystyki, opracowywanej przez Konsorcjum Turystyczne Baix Llobregat.

 

Oferta

Viladecans The Style Outlets oferuje produkty czołowych marek krajowych i międzynarodowych (z dużym udziałem lokalnych marek katalońskich) - przede wszystkim ubrania, akcesoria, obuwie, odzież sportową i artykuły wyposażenia wnętrz. Wszystkie produkty dostępne są w cenach obniżonych przez cały rok od 30% do 70% (podczas specjalnych akcji wyprzedażowych). Duży wybór sklepów z pewnością zachęci do odwiedzin różne grupy konsumentów.

Obecnie w centrum swoje sklepy mają już następujące marki, do których wkrótce dołączą kolejne:

Adidas

Gant

Motostore

Adolfo Domínguez

García Jeans

Mustang

Alcott

Gas

Nanos

Álvaro Moreno

Gutteridge

Naulover

Bébé Confort

Haribo

Nike

Bialetti

Harmont & Blaine

Obey Your Body

Biba

Hispanitas

Pedro Miralles

Callaghan

Home & Cook

Primadonna

Calzedonia

Home Interiors by Textura

Primor

Camper

Javier Simorra

Rockport

Converse

Jerem

Salewa

Cottet

L’Oreal

Salsa

Delsey

La Mallorquina

Skechers

Desigual

Le Coq Sportif

Suits Inc

Etxart & Panno

Lindt

Sunglass Hut

Festina

Lion of Porches

The Body Shop

Fifty Factory

Liu Jo Uomo

Trunk & Co (Samsonite)

Folli Follie

M+ (Spyder and Rossignol)

 

Forecast

Mayoral

 

 

Klienci mogą odwiedzić restauracje Santa Gloria, UDON i Green Vita, a w niedalekiej przyszłości pojawi się także La Farinella.

 

Pełne doświadczenie zakupowe

Viladecans The Style Outlets chce oferować swoim klientom kompleksowe doświadczenie zakupowe, na które składa się nie tylko rozbudowana oferta produktowa, lecz również usługi dodatkowe. Centrum ułatwia rodzinom wspólne spędzanie czasu, zapewniając bezpłatne strefy zabaw dla dzieci, pokój dla matki z dzieckiem czy park dla zwierząt domowych. Na terenie obiektu znajduje się szatnia, przechowalnia bagażu i punkt oferujący możliwość wysłania zakupionych rzeczy w dowolne miejsce na świecie. Viladecans The Style Outlets posiada także strefy relaksu i ogródki kawiarniane.

Viladecans The Style Outlets jest pierwszym stworzonym przez NEINVER centrum, które zapewnia pełne wykorzystanie cyfrowych narzędzi pochodzących z kanałów internetowych firmy. Na terenie całego obiektu dostępna jest sieć Wi-Fi, systemy geolokalizacji, program lojalnościowy (za pośrednictwem aplikacji mobilnej) i katalogi cyfrowe, które pokazują umiejscowienie danego sklepu oraz jego oferty specjalne i promocje. Centrum będzie miało również punkt odbioru towarów, zakupionych poprzez niedawno uruchomiony w Hiszpanii sklep internetowy.

Klienci mają do dyspozycji ponad 1700 miejsc parkingowych i punkty ładowania samochodów elektrycznych. Wprowadzono również dodatkowe usługi, ułatwiające dojazd rowerem lub środkami komunikacji miejskiej. Viladecans The Style Outlets oferuje parking rowerowy, obszar wykonywania drobnych napraw oraz ścieżkę rowerową, prowadzącą z miasta Viladecans. W pobliżu wejścia znajduje się stacja kolejowa RENFE, a liczne linie autobusowe dowożą klientów z różnych części obszaru metropolitalnego Barcelony.

Centrum posiada również własną linię autobusową, która łączy je z najpopularniejszymi miejscami w Barcelonie, takimi jak Plaça de Catalunya, Plaça d’Espanya czy Plaça de Colom (w szczytowym okresie sezonu rejsowego). Oprócz tego, autobus L99 kursuje co pół godziny pomiędzy centrum a lotniskiem El Prat.

 

Certyfikacja BREEAM dla ekologicznej architektury

Viladecans The Style Outlets zaprojektowano zgodnie z wytycznymi w zakresie efektywności energetycznej, aby zminimalizować negatywny wpływ na środowisko. System odprowadzania wód opadowych, wykorzystanie naturalnego światła, stosowanie neutralnych barw, używanie przyjaznych środowisku materiałów oraz sadzenie śródziemnomorskiej roślinności (pochłaniającej niewielki ilości wody) to kilka przykładów działań, dzięki którym Viladecans TSO jest pierwszym w Katalonii centrum handlowym nagrodzonym certyfikatem BREEAM w fazie projektowej.

Firmy NEINVER i TH Real Estate zorganizowały dla artystów i mieszkańców Katalonii konkurs na pomysły związane z wystrojem nowego obiektu. Jest to jedna z wielu inicjatyw zmierzających do promowania lokalnych twórców. Katalońska artystka – Mayte Vieta – zaprojektowała rzeźbę specjalnie dla Viladecans The Style Outlets.